Опубліковано:

На вихідні до Св. Валентина у Раковець

Територія Солонківської територіальної громади одна з тих, що наближена до міста Львова, але моло хто знає, що на її території  у с.Раковець знаходяться мощі Св.Валентина передані з Риму.

У храмі крім мощів Святого мученика Валентина, знаходяться також мощі ще чотирьох Святих мучеників: Теодора (Богдана), Вінкентії, Юстина та Християна, які були знайдені у 2013 році отцями Салезіянами в захристії храму, у трьох мармурових чотирикутних плитах, куди були вставлені мощі. Ймовірно ці мармурові плити з мощами святих мучеників знаходилися колись на трьох вівтарях храму Святого Валентина.

Андрій ЖИДАЧЕК – заступник відділу освіти,культури та туризму Солонківської територіальної громади каже, що Святий Валентин, найперше, священномученик і, звісно, приходити просити його заступництва можна і треба не лише 14 лютого, головне щира молитва і віра. Тож, будучи у Раковці, не забудьте завітати до церкви храм Покрову Пресвятої Богородиці, що входить до туристичних маршрутів Агротуристичного кластеру ГорбоГори.

Довідка: 26 червня 2016 р., з італійського міста Терні, де похований святий, прибули мощі Святого Валентина — до Раковця мощі святого привезли отці Салезіяни. Провінційний настоятель оо. Салезіян отець Кароль Манік спочатку зачитав супроводжуючий лист – підтвердження від Преосвященнішого владики Джузеппе П’ємонтезе, єпископа Терні-Нарні-Амелія, про автентичність мощей і благословення на зберігання і почитання їх, відтак Провінційний настоятель вручив святі мощі громаді.

Опубліковано:

5 причин відвідати монастир Сестер Василіанок, у Берегах на території Агротуристичного кластеру ГорбоГори

Всі ми хочемо кудись поїхати влітку. Адже це чудова нагода перезавантажитися, втекти від щоденної рутини та, можливо, переосмислити звичне життя. Карантин обірвав можливості подорожей для багатьох. Але у 2021 році, бодай частково, повертаємося до звичного життя, насиченого мандрами та враженнями, які зігріватимуть нас взимку. Одним із найкращих куточків Львівщини, де Ви можете провести свій духовний вікенд, або й, за бажанням, частинку відпустки, є мальовничий хутір Береги, де розташувався  серед рясного фруктового саду, Свято-Преображенський монастир Сестер Василіанок. Зовсім неподалік виблискує кронами листяний ліс.

    1)Чому при монастирі комфортно відпочивати?

Бо Свято-Преображенський монастир одночасно виконує дві функції: монашої обителі, а також реколекційного дому. Переважно у одній кімнаті є чотири ліжкомісця, зручності розташовані на поверсі. Прикметно, що Сестри цього монастиря також славляться своїми кулінарними талантами, тому голодними тут ніколи не будете.  З метою духовної віднови, вдалині від гамору і суєти світу, в монастирі є можливість індивідуального або групового відпочинку. Можна організовувати конференції та реколекції.

2) Молитва як камертон відпочинку

Чи помічали Ви, що іноді після двох днів на реколекціях, Ви відчуваєте себе більш бадьорими та наснаженими, аніж, навіть, після тижня у п’ятизірковому готелі? Напевно, ключем до цього, є молитва. Серцем монастиря Сестер Василіанок є каплиця, розписана фресками й оздоблена вітражами, які створили сестри ЧСВВ та випускники Львівської академії мистецтв.

На фресках можна побачити Василія Великого, його сестру святу Макрину. Коли заходиш у цей храм, відчуваєш особливу, намолену атмосферу.

3) Спілкування з природою

На території монастиря є пасіка, охочі, можуть навіть  фізично попрацювати у саду у Сестер, чи на городі. А прогулянки до лісу, взагалі є великою родзинкою відпочинку у Берегах. Ліс дарує відчуття спокою та натхнення. Особливо це актуально для офісних працівників.

4) Монастирська бібліотека

Бібліотека при монастирі Сестер Василіанок є не просто книгозбірнею, але простором для зустрічей. Під час реколекцій тут усі збираються за спілкуванням. Окрім того, бібліотека багата на цікаві духовні книги, які допоможуть провести тут час з користю та натхненням.

5) Унікальний трав’яний монастирський чай

Славнозвісний чай Сестер Василіанок відомий і поза межами монастиря. Продовжуючи давні традиції, Сестри вирощують і заготовляють лікарські трави та готують чаї, збагачені вітамінами і корисними мікроелементами. Чай, який Сестри пропонують, вирощений на екологічно чистому городі.

МАРШРУТ. Доїхати до монастиря Сестер Василіанок можна, виїхавши зі Львова у напрямку Солонки,  не доїжджаючи до села Деревач, і повернути у напрямку вказівника із написом “монастир”. Проїхавши через ліс, по грунтовій дорозі, Ви побачите монастир. Їхати від Львова приблизно 15 хвилин. До Сестер Василіанок можна звертатися:  за телефонами: 097 430 80 89, 0297 00 63. E-mail ss.osbm@gmail.com

Історичний контекст

Власністю спільноти  Сестер Василіянок дім у Милошовичах (тепер хутір Береги) став з 1928 р., коли подружжя Петро і Марія Винар, власники ґрунту і будинку в Милошовичах, через нотаріально завірений договір передали сестрам василіянкам з Львівського монастиря, що на вул. Зибликевича 30, землю, на якій були розміщені хата, стайня та стодола. Сестри прийняли цю земельну ділянку з будинками і зобов’язалися утримувати та доглядати до кінця життя подружжя фундаторів. В 1931 році родиною с. Анни (Параскевії) Луцків монастиреві подаровано ще ділянку біля землі, яка вже належала Сестрам. І через деякий час монастир придбав ще поле, яке межувало із монастирською територією.

14 липня 1937 було посвячення наріжного каменя під будову монастиря в Милошовичах. А 8 жовтня 1938 р. відбулось посвячення новозбудованого монастиря і каплиці.

До 1946 р. при монастирі відбувалася катихизація дітей, і влітку сестри провадили дитячий садок. Але в  1946 році радянська влада ліквідувала монастир і створила там будинок  для перестарілих  одиноких  людей. Каплицю перетворили на санітарний вузол.

У 2001 році  сестрам повернули будинок   і  15  серпня  2004 року преосвященний владика  Ігор Возьняк,  ЧНІ звершив чин посвячення відновленого монастиря Преображення Господнього.

У публікації використано матеріали sistersosbm.com.ua/ ,

фото Наталі Стареправо

Опубліковано:

Що потрібно знати продавцям та орендодавцям земельних ділянок про електронні аукціони

Закон України  №1444-IX від 18.05.2021 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» передбачає, що державні та комунальні землі як промислового, так і сільськогосподарського призначення чи для забудови продаватимуть та орендуватимуть виключно на електронних аукціонах в електронній торговій системі, пише agronews.ua.

Такий формат торгів забезпечить не лише більшу кількість проданих чи орендованих земельних ділянок, а й зростання вартості об’єкта у ході аукціонів завдяки доброчесній конкуренції. А це додаткові кошти до бюджетів громад.

Що повинні знати і врахувати організатори аукціонів, визначено у Постанові Кабміну «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)». Адже саме вона регулює усі технічні вимоги до підготовки та проведення земельних торгів на електронних аукціонах.

Зокрема, визначає розмір, порядок та строки оплати, повернення реєстраційних, гарантійних внесків учасників та винагороди, що сплачується переможцем земельних торгів оператору електронного майданчика. Цією ж Постановою передбачено і відшкодування витрат організатору торгів, здійснених на підготовку лота для продажу. І, як уже відомо, організатором електронної торгової системи визначено ДП «Прозорро.Продажі». Як працювати в цій системі продавцям та орендодавцям земельних ділянок, читайте далі.

Організатори торгів, як і учасники, працюють у системі «Прозорро.Продажі» через особисті кабінети, створені шляхом реєстрації на авторизованих електронних майданчиках.

Наприклад, на майданчику Української універсальної біржі, який за роки роботи прозорих аукціонів успішно підготував тисячі переможців як із малої приватизації, так і з придбання активів банків-банкрутів, серед яких, між іншим, були земельні ділянки.

Далі продавець чи орендодавець державної чи комунальної землі оприлюднює в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів не пізніше, ніж через дев’яносто календарних  днів після прийняття ним рішення, передбаченого частиною 4 статті 136 Земельного кодексу України.

Законом України  №1444-IX від 18.05.2021 р. передбачено, що один лот складатиметься виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї. Оголошення про проведення земельних торгів публікує через особистий кабінет організатор, до опису лота додає документи та матеріали про ділянку, її фотографії. При чому кожен документ завантажується окремим файлом.

Потрібно також не забувати, що в оголошеннях про продаж за лотом зазначається обов’язково особа,   яка   має   переважне   право   на купівлю земельної ділянки (до продажу земельних ділянок застосовується переважне право попереднього орендаря на придбання відповідної ділянки).

Дату проведення торгів організатор виставляє самостійно: через 30-45 днів від моменту публікації оголошення на Прозорро.Продажі. А от час проведення аукціону система визначає автоматично.

У разі потреби організатор в оголошенні про проведення електронних торгів може зазначати рахунки для оплати витрат, здійснених на підготовку лота до продажу. При цьому організатори земельних торгів не сплачують жодних коштів за користування електронною торговою системою та будь-які інші дії, пов’язані з проведенням аукціонів. А витрати, здійснені на підготовку лота до земельних торгів, що стосувалися земель державної чи комунальної власності (у разі їх наявності), відшкодовуються переможцем торгів.

Якщо на земельні торги виставляється право оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом, то в оголошенні зазначається також інформація і про такий водний об’єкт (наявність його паспорта, умови використання, площа, розмір плати за надані в оренду водні об’єкти). До матеріалів лота долучається окремим файлом паспорт водного об’єкта та розрахунок орендної плати.

Виправити технічні помилки чи описки (у разі їх наявності) в оголошенні про аукціон організатор може протягом двох робочих днів з дня оприлюднення на Прозорро.Продажі. Якщо ж потенційні покупці надіслали до електронної торгової системи запитання щодо лоту, продавець чи орендодавець повинні надати відповідь  протягом п’яти робочих днів.

Організатор не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня з дня отримання плати, оприлюднює в електронній торговій системі відомості про здійснення переможцем торгів оплати за придбаний лот та витрат, здійснених на підготовку лота до продажу.

Після оприлюднення організатором договору, підписаного за результатами проведення земельних торгів, та відомостей про здійснення переможцем торгів оплати за придбаний лот та витрат на підготовку лота до продажу,  і натискання відповідної електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету, земельним торгам автоматично присвоюється статус аукціону, що завершився, а договору — статус підписаного.

Більше про аукціони із продажу та оренди земельних ділянок – на електронному майданчику Української універсальної біржі.  Про аукціони з продажу та оренди земельних ділянок, які уже оголошені, усі бажаючі можуть дізнатися не лише на сайті майданчика, а й у мобільному Телеграм  додатку від Української універсальної біржі – Земельному боті.

Опубліковано:

Фермерам стало вдвічі дешевше сушити зерно на дизелі, ніж газом

Зернові сушарки, як працюють на дизельному пальному значно економніші за газові. Таку думку висловив засновник агрокомпанії «Волинь-Зерно-Продукт» Євген Дудка, передає Latifundist.com.

Як зазначив аграрій, компанія вже запустила в роботу старі сушарки, що працюють на дизелі.

«Сьогодні ними сушити вдвічі дешевше, ніж на газу. Якщо навесні ситуація з цінами не стабілізується, то перекладатимемо всі наші потужності на дизель. Частина кукурудзи також закладатиметься на зберігання в полімерні рукави, у них вона не зіпсується до весни», — зазначив Євген Дудка.

Засновник агрокомпанії «Волинь-Зерно-Продукт» розраховує, що після опалювального сезону ціни на газ впадуть і врожай можна буде висушити дешевше. Завдяки цим заходам компанія планує використати на 30% менше газу.

За прогнозами операційного директора компанії G.R. Agro Артема Ремпена, у зв’язку зі значним підвищенням цін на газ, тарифи на сушку зерна знову виростуть, хоч і так вже збільшилися втричі.

Нагадаємо, наразі більшість великих елеваторних комплексів відмовляються брати на зберігання зерно у сторонніх поклажодавців, зокрема дрібних фермерів. Причина полягає в тому, що в Україні стрімко зросли ціни на газ, який використовується для сушки зерна. Ріст цін триває і тому елеваторам важко визначити ціну зберігання та просушки зерна.

Опубліковано:

Директорів шкіл області навчатимуть організовувати здорове харчування у закладах

До січня триватиме перехідний період, визначений Кабінетом Міністрів для закладів, аби ті змогли підготуватись до запровадження нових норм харчування у своїх школах.

Нові норми покликані внести чимало змін у шкільне меню, відтак на місцях ретельно до цього готуються.

У департаменті освіти та науки ухвалили рішення провести серію семінарів для керівників шкіл, адже відповідальність за харчування у школах покладено перш за все на директорів.

«Ми розпочинаємо серію тренінгів для керівників, у яку входитимуть навчання різним нюансам організації харчування дітей. До наших онлайн курсів ми залучили директорку Жовтанецького опорного закладу Жанну Король, яка має певний досвід у питанні організації харчування, облаштуванні харчоблоку і напрацювання щодо складання меню за рецептурником Євгена Клопотенка», – розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.

У межах навчання для директорів розглянуть нормативно-правову базу, санітарний регламент, зміни щодо норм харчування, проведуть тренінг із визначення енергетичної цінності страв, складатимуть чотиритижневе меню тощо.

«Згідно із дослідженням Асоціації дієтологів України, дітлахи вживають значно більше солі і цукру, ніж це можна робити без шкоди для здоров’я. Майже 20% підлітків мають надлишкову вагу. Звісно, є багато причин цієї проблеми, але одна із них – це здорове харчування. Приємно тішить, що питання здорового харчування нарешті зрушило з мертвої точки, однак складання нового меню – дуже непросте завдання. Воно вимагає не лише кропіткої роботи, а й спеціальних знань», – наголосила Жанна Король.

Навчання розпочнуть уже найближчими днями. Цього тижня у семінарах візьмуть участь директори шкіл Стрийського та Самбірського районів. Поетапно таким навчаннях охоплять керівників усіх шкіл області.

Опубліковано:

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі/розміру бюджетного призначення .

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі/розміру бюджетного призначення .

Предмет закупівлі:

«Нове будівництво туристичного кемпінгу «Агросадиба» по вул. Центральна, 116 в с. Раковець Пустомитівського району Львівської області. Коригування»

ДК 021:2015: 45200000-9 — Роботи, пов’язані з об’єктами завершеного чи незавершеного будівництва та об’єктів цивільного будівництва

UA-2021-09-30-007778-b номер закупівлі в електронній системі закупівель Prozorro.

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі.

Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації та затвердженого позитивного експертного звіту №483/21-РБК/ЕЗ від «29» вересня 2021 р. Якість робіт повинна відповідати: ДСТУ Б Д. 1. 1-1: 2013.

Обґрунтування очікуваної ціни закупівлі

Очікувана вартість закупівлі робіт з «Нове будівництво туристичного кемпінгу «Агросадиба» по вул. Центральна, 116 в с. Раковець Пустомитівського району Львівської області. Коригування» визначається з урахуванням ДСТУ Б Д.1.1.-1.2013 «Правила визначення вартості будівництва» прийнятого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 №293 відповідно до розробленої та затвердженої проектно-кошторисної документації. При визначенні очікуваної вартості використовується зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва, за виключенням суми глави 10 «Утримання служби замовника» та глави 12 «Проектно-вишукувальні роботи та авторський нагляд» зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва з урахуванням ПДВ.

Обґрунтування розміру бюджетного призначення. Бюджетні призначення згідно наказу №128 від 26.05.2021 року Міністерства регіонального розвитку громад та територій України «Про затвердження пропозицій щодо розподілу у 2021 році бюджетних коштів за проектами регіонального розвитку , що пройшли конкурсний відбір у 2017-2018 роках ( із змінами , внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій №280 від 01.11.2021 року).

Опубліковано:

Аграріям збираються компенсувати витрати на вирощування енергетичних рослин

На законодавчому рівні планується визначити термін «енергетичні рослини», спростити процедуру та подовжити строк оренди землі, зменшити максимальний розмір орендної плати до 5% від нормативної грошової оцінки, надавати в оренду малопродуктивні земельні ділянки без аукціону. Про це повідомляє пресслужба Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження, пише agronews.ua.

«Ми розробляємо нову 5-річну програму, у рамках якої планується компенсувати частину відсотків за кредитами на закладання плантацій енергетичних рослин. Розраховуємо, що Уряд підтримає нашу ініціативу», – повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, у рамках виїзної конференції з біоенергетики на Київщині.

Як пояснив Гура, вирощування енергетичних рослин – це абсолютна вигода з точки зору заміщення використання газу для генерації теплової та електроенергії. Це також можливість поступово відновлювати родючість деградованих земель.

Водночас, Держенергоефективності спільно з партнерами розроблено низку законопроєктів, які мають на меті покращити інвестиційну привабливість подібних проєктів. Цю ініціативу підтримали народні депутати, які зареєстрували у ВРУ відповідний законопроєкт.

Так, на законодавчому рівні планується визначити термін «енергетичні рослини», спростити процедуру та подовжити строк оренди землі, зменшити максимальний розмір орендної плати до 5% від нормативної грошової оцінки, надавати в оренду малопродуктивні земельні ділянки без аукціону.

Опубліковано:

Попит на часник активно зростає

На початку травня свіжий часник вийшов на ринок Китаю у великих обсягах. Саме тоді ринок вступив у нову фазу, що відзначається тенденцією до зростання. Загальна ціна значно вища, ніж у травні. Є кілька причин такого розвитку подій. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

По-перше, зростає обсяг пропозиції сушеного часнику. По-друге, ціна часнику була відносно високою з початку цього року, і ця тенденція зберігається. Експортна ціна на часник, призначений для Європи, щонайменше на 60% вища, ніж приблизно в той час минулого року, що є рекордним показником.

Пані Енні Чен заявила, що “Цзіньсін, одна з найбільших областей виробництва часнику в Китаї, пережила роки розвитку і зараз є домом для зрілої галузі. Загальна площа поверхні, відведена під плантацію часнику в Цзіньсяні, залишається стабільною протягом багатьох років. Переважна частина китайського експорту часнику надходить з Цзіньсяна “.

Нагадаємо, що названо 7 агрокультур, в які варто інвестувати в найближчі роки.

Опубліковано:

Уряд ухвалив рішення щодо створення офісу з розвитку підприємництва та експорту

11 травня 2021 року затверджено положення про “Офіс з розвитку підприємництва та експорту”, метою діяльності якого є сприяння розвитку та підтримка малого і середнього підприємництва, підтримка та просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників відповідно до програмних документів Кабінету Міністрів України, інших документів державного планування. Про це повідомляє пресслужба Мінеконміки, пише agronews.ua.

Положення передбачає утворення Наглядової ради у складі представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерства цифрової трансформації.

На виконання згаданого раніше рішення Уряду Секретаріату Кабінету Міністрів України доручено затвердити програму діяльності державної установи “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” та визначити порядок здійснення контролю за її виконанням.

Така трансформація передбачає, що в Україні вперше з’явиться інституція, що здійснюватиме свою діяльність з метою ефективного розвитку підприємництва та експорту, сприятиме актуалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва в Україні та розробці єдиних програм підтримки МСП.

Державну установу “Офіс з просування експорту України” перейменовано на “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” відповідно до рішення Уряду від 10 березня 2021 року.