Опубліковано:

Аграріям збираються компенсувати витрати на вирощування енергетичних рослин

На законодавчому рівні планується визначити термін «енергетичні рослини», спростити процедуру та подовжити строк оренди землі, зменшити максимальний розмір орендної плати до 5% від нормативної грошової оцінки, надавати в оренду малопродуктивні земельні ділянки без аукціону. Про це повідомляє пресслужба Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження, пише agronews.ua.

«Ми розробляємо нову 5-річну програму, у рамках якої планується компенсувати частину відсотків за кредитами на закладання плантацій енергетичних рослин. Розраховуємо, що Уряд підтримає нашу ініціативу», – повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, у рамках виїзної конференції з біоенергетики на Київщині.

Як пояснив Гура, вирощування енергетичних рослин – це абсолютна вигода з точки зору заміщення використання газу для генерації теплової та електроенергії. Це також можливість поступово відновлювати родючість деградованих земель.

Водночас, Держенергоефективності спільно з партнерами розроблено низку законопроєктів, які мають на меті покращити інвестиційну привабливість подібних проєктів. Цю ініціативу підтримали народні депутати, які зареєстрували у ВРУ відповідний законопроєкт.

Так, на законодавчому рівні планується визначити термін «енергетичні рослини», спростити процедуру та подовжити строк оренди землі, зменшити максимальний розмір орендної плати до 5% від нормативної грошової оцінки, надавати в оренду малопродуктивні земельні ділянки без аукціону.

Опубліковано:

Попит на часник активно зростає

На початку травня свіжий часник вийшов на ринок Китаю у великих обсягах. Саме тоді ринок вступив у нову фазу, що відзначається тенденцією до зростання. Загальна ціна значно вища, ніж у травні. Є кілька причин такого розвитку подій. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

По-перше, зростає обсяг пропозиції сушеного часнику. По-друге, ціна часнику була відносно високою з початку цього року, і ця тенденція зберігається. Експортна ціна на часник, призначений для Європи, щонайменше на 60% вища, ніж приблизно в той час минулого року, що є рекордним показником.

Пані Енні Чен заявила, що “Цзіньсін, одна з найбільших областей виробництва часнику в Китаї, пережила роки розвитку і зараз є домом для зрілої галузі. Загальна площа поверхні, відведена під плантацію часнику в Цзіньсяні, залишається стабільною протягом багатьох років. Переважна частина китайського експорту часнику надходить з Цзіньсяна “.

Нагадаємо, що названо 7 агрокультур, в які варто інвестувати в найближчі роки.

Опубліковано:

Уряд ухвалив рішення щодо створення офісу з розвитку підприємництва та експорту

11 травня 2021 року затверджено положення про “Офіс з розвитку підприємництва та експорту”, метою діяльності якого є сприяння розвитку та підтримка малого і середнього підприємництва, підтримка та просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників відповідно до програмних документів Кабінету Міністрів України, інших документів державного планування. Про це повідомляє пресслужба Мінеконміки, пише agronews.ua.

Положення передбачає утворення Наглядової ради у складі представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерства цифрової трансформації.

На виконання згаданого раніше рішення Уряду Секретаріату Кабінету Міністрів України доручено затвердити програму діяльності державної установи “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” та визначити порядок здійснення контролю за її виконанням.

Така трансформація передбачає, що в Україні вперше з’явиться інституція, що здійснюватиме свою діяльність з метою ефективного розвитку підприємництва та експорту, сприятиме актуалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва в Україні та розробці єдиних програм підтримки МСП.

Державну установу “Офіс з просування експорту України” перейменовано на “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” відповідно до рішення Уряду від 10 березня 2021 року.

Опубліковано:

Експедиція громадами

Сучасні реалії, пандемія, внесли свої корективи в розвиток туризму та економіки загалом.
В пошуках чогось цікавого, ми долаємо сотні та тисячі кілометрів, не помічаючи тієї краси яка оточує нас
Пустомитівська громада – територія з чудовою історією, старовинним палацом, сірководневим джерелом, старими церквами, дзвіницями, костелами, музеями, штучною технічною водоймою озером Наварія, великою кількістю ставків.
Туризм – один із основних способів розвитку громади.
Відтак 13 травня на території громади проводилась “Експедиція громад: фокус на туризм” спільно з Управління туризму та курортів Львівської ОДА
В ході експедиції відвідали три територіальні громади: Щирецьку, Пустомитівську та Оброшинську.
Пустомитівська громада – територія з великим туристичним потенціалом та можливостями😊
Цікава Ваша думка🤔
Яке місце на території нашої громади для Вас є особливим та чому?
Опубліковано:

ПРОДОВЖЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ СЕКТОРАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ЄС. Серед них – “ГорбоГори”.

ПРОДОВЖЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ СЕКТОРАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ЄС. Серед них – “ГорбоГори”.

 28 проєктів, які фінансувались в рамках секторальної підтримки ЄС у попередні роки, зможуть продовжити свою реалізацію у 2021 році.

Серед них  4  проєкти Львівщини:

🔺Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині;

🔺Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти;

🔺Карпатська мережа регіонального розвитку;

🔺Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера “ГорбоГори”.

Опубліковано:

1.02.2021р. Відбулось чергове засідання спостережної ради Агротуристичного кластеру “ГорбоГори”

1.02.2021р. Відбулось чергове засідання спостережної ради Агротуристичний кластер “ГорбоГори”

      

 Відбулось чергове засідання спостережної ради   Агротуристичного кластеру “ГорбоГори”

         

         

         Проект “ГорбоГори” має на меті забезпечити сталий розвиток сільських територій Пустомитівського району, шляхом розбудови інфраструктури та альтернативних видів сільського підприємництва.

         На засіданні  генеральний менеджер проекту Ярослав Лаврін звітував про виконання робіт у 2020 році та презентував план дій на 2021 рік. Крім цього, учасники зустрічі розглянули інші питання реалізації проекту, зокрема, співфінансування проекту за рахунок інших джерел.

        За результатами засідання спостережна рада рекомендувала генеральному менеджеру проекту розробити календарний план реалізації у 2021 році та рекомендувала сільськогосподарському кооперативу “ГорбоГори” розпочати співфінансування проекту та визначитися щодо проведення в поточному році заходу на популяризацію агрокластеру.

 

 

 

 

 

 

   У 2020 році по проекту “ГорбоГори”:

 – розпочато будівництво двох інфраструктурних об’єктів (Туристично-інформаційного центру “ГорбоГори” з фермерською кав’ярнею та магазином у с.Липники та Туристичний кемпінг “Агросадиба” у с. Раковець)

 – розроблено проектно-кошторисну документацію за об’єктом будівництва туристичного кемпінгу

   Центр “Місто  – майстрів” с. Виняви.

 – закуплено три автомобілі для перевезення с/г продукції – автомобіль для перевезення риби, мікроавтобус та трактор

 – розроблено 5 туристичних маршрутів

 – розроблена стратегія та програма розвитку агротуристичного кластера до 2022 року

 – відзнято дві частини відеоролика “ГорбоГори” запрошують.

                             

Опубліковано:

Тривають роботи на об”єктах проєкту “ГорбоГори”. Туристично-інформаційний центр в с.Липники – завершується спорудження каркасу будівлі. Туристичний кемпінг “Агросадиба” в с.Раковець – триває закладання фундаменту.