Опубліковано:

Експедиція громадами

Сучасні реалії, пандемія, внесли свої корективи в розвиток туризму та економіки загалом.
В пошуках чогось цікавого, ми долаємо сотні та тисячі кілометрів, не помічаючи тієї краси яка оточує нас
Пустомитівська громада – територія з чудовою історією, старовинним палацом, сірководневим джерелом, старими церквами, дзвіницями, костелами, музеями, штучною технічною водоймою озером Наварія, великою кількістю ставків.
Туризм – один із основних способів розвитку громади.
Відтак 13 травня на території громади проводилась “Експедиція громад: фокус на туризм” спільно з Управління туризму та курортів Львівської ОДА
В ході експедиції відвідали три територіальні громади: Щирецьку, Пустомитівську та Оброшинську.
Пустомитівська громада – територія з великим туристичним потенціалом та можливостями😊
Цікава Ваша думка🤔
Яке місце на території нашої громади для Вас є особливим та чому?
Опубліковано:

ПРОДОВЖЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ СЕКТОРАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ЄС. Серед них – “ГорбоГори”.

ПРОДОВЖЕНО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ СЕКТОРАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ЄС. Серед них – “ГорбоГори”.

 28 проєктів, які фінансувались в рамках секторальної підтримки ЄС у попередні роки, зможуть продовжити свою реалізацію у 2021 році.

Серед них  4  проєкти Львівщини:

🔺Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині;

🔺Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти;

🔺Карпатська мережа регіонального розвитку;

🔺Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера “ГорбоГори”.

Опубліковано:

1.02.2021р. Відбулось чергове засідання спостережної ради Агротуристичного кластеру “ГорбоГори”

1.02.2021р. Відбулось чергове засідання спостережної ради Агротуристичний кластер “ГорбоГори”

      

 Відбулось чергове засідання спостережної ради   Агротуристичного кластеру “ГорбоГори”

         

         

         Проект “ГорбоГори” має на меті забезпечити сталий розвиток сільських територій Пустомитівського району, шляхом розбудови інфраструктури та альтернативних видів сільського підприємництва.

         На засіданні  генеральний менеджер проекту Ярослав Лаврін звітував про виконання робіт у 2020 році та презентував план дій на 2021 рік. Крім цього, учасники зустрічі розглянули інші питання реалізації проекту, зокрема, співфінансування проекту за рахунок інших джерел.

        За результатами засідання спостережна рада рекомендувала генеральному менеджеру проекту розробити календарний план реалізації у 2021 році та рекомендувала сільськогосподарському кооперативу “ГорбоГори” розпочати співфінансування проекту та визначитися щодо проведення в поточному році заходу на популяризацію агрокластеру.

 

 

 

 

 

 

   У 2020 році по проекту “ГорбоГори”:

 – розпочато будівництво двох інфраструктурних об’єктів (Туристично-інформаційного центру “ГорбоГори” з фермерською кав’ярнею та магазином у с.Липники та Туристичний кемпінг “Агросадиба” у с. Раковець)

 – розроблено проектно-кошторисну документацію за об’єктом будівництва туристичного кемпінгу

   Центр “Місто  – майстрів” с. Виняви.

 – закуплено три автомобілі для перевезення с/г продукції – автомобіль для перевезення риби, мікроавтобус та трактор

 – розроблено 5 туристичних маршрутів

 – розроблена стратегія та програма розвитку агротуристичного кластера до 2022 року

 – відзнято дві частини відеоролика “ГорбоГори” запрошують.

                             

Опубліковано:

Тривають роботи на об”єктах проєкту “ГорбоГори”. Туристично-інформаційний центр в с.Липники – завершується спорудження каркасу будівлі. Туристичний кемпінг “Агросадиба” в с.Раковець – триває закладання фундаменту.

Опубліковано:

23.10.2020 р. Відбулось чергове засідання Спостережної ради Проєкту “ГорбоГори”.

Чергове засідання Спостережної ради Проєкту “ГорбоГори”. Вивчали роботу команди Проєкту з придбання автотранспорту і спецтехніки. Узгодили параметри трактора і мульчера для оголошення повторного конкурсу. Зволікати не можна – Проєкт має бути завершений в поточному році. На наступне засідання буде винесено питання про стан справ на об’єктах будівництва.

Опубліковано:

Проєкт “ГорбоГори”. Основні події 2019 р. Фотозвіт.

8 лютого 2019 року.

Тренінг “Маркетинг території через регіональні продукти”.  Навчання з розвитку підприємництва у сфері сільського туризму в рамках реалізації проекту в рамках реалізації проекту секторальної підтримки. Тренінг проводить Олександр Коваль.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.03.2019 року відбулося виїзне засідання Робочої групи для координації та реалізації проекту «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластеру «ГорбоГори» під головуванням заступника голови ЛОДА – Филипіва Романа Степановича.

 

 

 

 

17 березня 2019р.

Проектна група разом із керівником департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Людмилою Гончаренко, доцентом ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнології ім. С. З. Гжицького Світланою Кропивка, Головою фонду підтримки будівництва на селі Зеновієм Древняком, а також досвідченим туристом порталу Karpaty.info  Ганною Сидоренко здійснили недільну прогулянку майбутнім туристичним маршрутом. Реалізація Проекту передбачає прокладання та маркування велосипедних, пішохідних та кінного маршруту в межах території, яку охоплює кластер, для активного туризму.

 

 

 

 

21.03-22.03 2019р.

АГРОПОРТ 2019

 “МАЙБУТНЄ КЛАСТЕРНОГО РОЗВИТКУ ТА ПОБУДОВА СТАЛИХ ЕКОСИСТЕМ В УКРАЇНСЬКОМУ АПК” – це тема дискусійної панелі на якій будуть представлені спікери від нашого агротуристичного кластеру!Спікерами на цій панелі виступали також і представники нашого кластеру: керівник СОК “ГорбоГори” Антон Мільчевич і генеральний менеджер проекту регіонального розвитку Іван Павліш. Під час дискусії був підписаний меморандум про співпрацю кластерної ініціативи “ГорбоГори” та ГС «Український органічний кластер» у реалізації Проекту «UkrainianOrganicCluster: Посилення конкурентоспроможності український виробників органічної продукції та кластерних ініціатив в органічному напрямку».

 

 

 

 

 

 

 

 

4 квітня 2019 р.

Відбувся черговий етап відбору земельних ділянок для будівництва об’єктів інфраструктури в межах Проекту регіонального розвитку. Слово за експертами.

 

 

 

 

 

 

 

 

10 жовтня 2019 року.

Пустомити . Засідання робочої групи з реалізації Проєкту секторальної підтримки.”ГорбоГори”

 

 

 

 

 

 

В період з 20 листпада по 26 листопада 2019р. проведено три стратегічні сесії.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 грудня 2019р

Відбувся  навчальний тренінг «Створюємо успішну агросадибу: зелений агротуризм🌾», організований Сільськогосподарським дорадчим центром «Фермерська Країна».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 грудня 2019р.

Тренінг з агротуризму в Раківці. Формат – дружня зустріч небайдужих, об’єднаних спільними інтересами людей. На завершення – відвідали агросадибу “Форест Хаус” на запрошення гостинних господарів Надії і Ореста – будиночки, чани і мальовничі ставки. #оптимізм_переповнює.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.12.2019р.

Наполеглива праця приносить результати: придбано перший автомобіль в рамках проєкту “ГорбоГори”.

 

 

 

 

28.12.2020р.

Підписання Договору про співробітництво  щодо релізації Проєкту “Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластеру “ГорбоГори”” .

Участники договору :

  1. Львіська обласна державна адміністрація
  2. Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації
  3. Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі
  4. Солонківська сільська рада Пустомитівського району
  5. Семенівська сільська рада Пустомитівського району
  6. Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив

 

 

Опубліковано:

Невигадана історія про храм св. Валентина у с. Раковець та його будівничих

На початку 19 ст, дерев’яний костел cв. Валентина у Раковці був  у аварійному стані, тож 1810 р. його вирішили опломбувати і зачинити. Впродовж 1822 р. будова була розібрана, а на її місці закладено фундамент під нову святиню. Тоді також обговорювались перспективи будови нової дзвіниці. У 1856 р. будівництво костелу було завершене і у цьому ж році архієпископом Лукашом Баранецьким храм освячено. Читати далі Невигадана історія про храм св. Валентина у с. Раковець та його будівничих