Про нас

Агротуристичний кластер «ГорбоГори» створений в 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, в тому числі учасників АТО, органів місцевої і обласної влади, наукових і навчальних установ на території 3 сільських рад Пустомитівського району (зараз, після виборів, Семенівської сільської ради та Солонківської ОТГ).

Наближеність території кластеру до обласного центру, наявність природно-кліматичних, аграрного і людських ресурсів дозволяє розвивати виробництво органічної сільськогосподарської продукції, надавати рекреаційні, агротуристичні послуги, відновлювати автентичні види ремісництва.

Для розвитку кластеру необхідні певні інфраструктурні об’єкти та інституційна підтримка. З цією метою Львівською обласною державною адміністрацією, як ініціатором, розроблено проект регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Цей проект став одним із переможців серед проектів регіонального розвитку та отримав відповідне фінансування за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Мета проекту - забезпечення сталого розвитку території названих громад через розбудову інфраструктури, маркетинг альтернативних видів сільського підприємництва та бізнесу в межах агротуристичного кластера.

Це дозволить підтримати та стимулювати розвиток альтернативних форм сільського підприємництва, наростити місцевий валовий продукт, отримати додатковий дохід від обслуговування туристів і відпочиваючих та продажу їм місцевих продуктів, збільшити бюджетні надходження, залучити інвестиції. Для Пустомитівського району це - зменшення залежності від економіки Львова, зменшення маятникової міграції трудових потоків, створення умов для самодостатності.

Нині у застосуванні кластерного підходу для регіонів вбачається можливість збереження та зміцнення єдиного економічного простору території за допомогою конкурентоздатності та максимального наближення виробництва до ресурсів та місць споживання готової продукції.

Наші проекти

Фестиваль “ГорбоГори”

Фестиваль “Горбогори” уже двічі проводився у селі Хоросно, що на Львівщині. На ньому місцеві фермери представляли свою продукцію, а відвідувачі могли її продегустувати і придбати.

Під час заходу присутнім презентували ярмарок регіональної продукції “Добрі традиції Галичини”. Тут можна придбати унікальну продукцію регіонального виробництва.

Також відбулися цікаві майстер-класи із валяння вовни, різьблення по дереву, видування скла, плетіння пшеничного перевесла тощо.

Фермерський магазин

 

В власному магазині “ГорбоГори” можна придбати продукцію місцевих фермерів. Тут місцеві виробники продаватимуть різні продукти: від звичних овочів, молока чи м’яса до домашніх паштетів чи равликів із соусами

Магазин знаходиться на вул. Грушевського, 27 у м. Пустомити, що на Львівщині.