Опубліковано:

На вихідні до Св. Валентина у Раковець

Територія Солонківської територіальної громади одна з тих, що наближена до міста Львова, але моло хто знає, що на її території  у с.Раковець знаходяться мощі Св.Валентина передані з Риму.

У храмі крім мощів Святого мученика Валентина, знаходяться також мощі ще чотирьох Святих мучеників: Теодора (Богдана), Вінкентії, Юстина та Християна, які були знайдені у 2013 році отцями Салезіянами в захристії храму, у трьох мармурових чотирикутних плитах, куди були вставлені мощі. Ймовірно ці мармурові плити з мощами святих мучеників знаходилися колись на трьох вівтарях храму Святого Валентина.

Андрій ЖИДАЧЕК – заступник відділу освіти,культури та туризму Солонківської територіальної громади каже, що Святий Валентин, найперше, священномученик і, звісно, приходити просити його заступництва можна і треба не лише 14 лютого, головне щира молитва і віра. Тож, будучи у Раковці, не забудьте завітати до церкви храм Покрову Пресвятої Богородиці, що входить до туристичних маршрутів Агротуристичного кластеру ГорбоГори.

Довідка: 26 червня 2016 р., з італійського міста Терні, де похований святий, прибули мощі Святого Валентина — до Раковця мощі святого привезли отці Салезіяни. Провінційний настоятель оо. Салезіян отець Кароль Манік спочатку зачитав супроводжуючий лист – підтвердження від Преосвященнішого владики Джузеппе П’ємонтезе, єпископа Терні-Нарні-Амелія, про автентичність мощей і благословення на зберігання і почитання їх, відтак Провінційний настоятель вручив святі мощі громаді.